Dzień Edukacji Narodowej to nie tylko święto nauczycieli, ale także pracowników administracyjnych i gospodarczych, bez których szkoły nie mogłyby sprawnie funkcjonować. Z tej okazji, co roku, uczniowie przygotowują uroczyste apele i akademie. Są one wyrazem wdzięczności i uznania dla niełatwej pracy pedagogów. Uczniowie, często w humorystyczny sposób, pokazują swoim nauczycielom jak ważną rolę ogrywają w ich edukacji i wychowaniu.

W miniony czwartek Dzień Edukacji Narodowej świętowano w Szkole Podstawowej w Wadlewie, a w piątek w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Drużbicach i w Szkole Podstawowej w Rasach. W każdej z uroczystości udział wziął Wójt Gminy Drużbice Pan Tomasz Głowacki, wręczając nauczycielom i pozostałym pracownikom oświaty Nagrody Wójta.

- W ten szczególny sposób, chcę podkreślić rolę każdego pracownika szkoły w procesie kształcenia i wychowywania młodego pokolenia. Dziękuję za Wasz trud i zaangażowanie, za poświęcony czas i za to, że nasze dzieci czują się w szkole, jak w domu. Nie sposób nie wspomnieć dziś także o roli edukacji i samych nauczycieli w dziejach historii Polski. O tym trzeba mówić i przypominać” - podkreślał Wójt Tomasz Głowacki.

Nagrody swoim pracownikom wręczali także dyrektorzy każdej ze szkół. W Szkole Podstawowej w Rasach, przy okazji Dnia Edukacji Narodowej, odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów. Dzieci przygotowały piękną część artystyczną, w której udowodniły, że są gotowe zostać pełnoprawnymi uczniami.