W tym roku druhny i druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych, z terenu gminy Drużbice, świętowali w Rożniatowicach. Mszę ku czci św. Floriana- patrona strażaków, odprawili: ks. proboszcz Mirosław Simka oraz proboszcz parafii Drużbice Wojciech Żelewski.

Po mszy strażacy uroczyście, przy akompaniamencie orkiestry „Suchcice i okolice”, przemaszerowali na plac przy remizie. Tam odbyła się część oficjalna, podczas której Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP Drużbice, na wniosek prezesa OSP Rożniatowice Adama Adamczyka, uhonorował druhny i druhów z największym stażem służby w tej jedostce. Wśród odznaczonych znaleźli się: dh Wiesław Walczak (55 lat), dh Józef Banaszkiewicz (55 lat), dh. Halina Dobroszczyk (50 lat), dh Grzegorz Markowiak (45 lat), dh Józef Leśniewski (40 lat), dh Adam Marciniak (35 lat), dh Adam Adamczyk (35 lat), dh Zbigniew Wlazeł (15 lat), dh Rafał Grodzki (10 lat), dh Mariusz Światłowski (10 lat), dh Adrian Guzicki (5 lat), dh Czesław Marusiński (5 lat), dh. Grażyna Marusińska (5lat), dh Adrian Wróblewski (5 lat).

Prezes OSP Rożniatowice przygotował również odznaczenia dla darczyńców, sponsorów i wszystkich tych, bez których Ochotnicza Straż Pożarna w Rożniatowicach nie mogłaby działać tak prężnie jak obecnie. Medale otrzymali: Wójt Gminy Drużbice Bożena Zielińska, ks. Proboszcz Mirosław Simka, Maciej Olejnik – Prezes Oddziału Gminnego Związku OSP RP Drużbice, Katarzyna Suflida, Halina Rudnicka, Krzysztof Adamczyk, Bogdan Tarczewski, Daniel Błoński, Andrzej Sokołowski, Stanisław Marciniak, Rafał Grodzki i Adrian Guzicki.

Wyrazy głębokiego uznania za wieloletnią, niełatwą służbę na rzecz mieszkańców Gminy Drużbice wyraziła także Wójt Pani Bożena Zielińska. Statuetki i podziękowania otrzymało aż 40 strażaków, którzy ukończyli 65 lat. „Choć, z różnych powodów, nie możecie już brać czynnego udziału w akcjach ratowniczych, jesteście doskonałym przykładem odwagi i męstwa dla młodszych pokoleń. Dziękuję za Waszą wytrwałą służbę” – podkreślała Pani Wójt. Oto lista wyróżnionych:

Eugeniusz JasiniakOSP Bukowie Górne
Edward JędrychOSP Wadlew
Tadeusz StępieńOSP Wadlew
Andrzej ZielińskiOSP Wadlew

Z kolei w niedzielę strażacy z parafii Wadlew, jak co roku, uczestniczyli we mszy odpustowej w parafii św. Floriana. Wzorem lat ubiegłych po nabożeństwie ksiądz sumista poświęcił strażackie wozy.