„Kobiety mają to do siebie, że tam, gdzie dłużej przebywają
wnoszą zawsze coś z piękna”

Józef Maciejewski

10 lutego, w ostatnią sobotę karnawału, mieszkanki Gminy Drużbice miały kolejną okazję do spotkania i wspólnej zabawy podczas dorocznych gminnych obchodów Dnia Kobiet. Uroczystość zorganizowana w Świetlicy Wiejskiej w Wadlewie przez Wójta Gminy Drużbice oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Drużbicach cieszyła się jak zawsze wielkim zainteresowaniem.

Na przybywające Panie czekały smaczne potrawy, pięknie udekorowane stoły i wspaniała muzyka, o którą zadbał DJ Marcin Skuratowicz.

Nieodłącznym elementem święta był symboliczny tulipan dla przybyłych Pań oraz serdeczne życzenia od Wójta Gminy Drużbice Pani Bożeny Zielińskiej. Pani Wójt w krótkim wystąpieniu zaznaczyła, że niezwykle ważne jest celebrowanie Dnia Kobiet, ponieważ jest on wyrazem wdzięczności i pamięci o kobietach, które w znakomity sposób łączą wychowanie dzieci, prowadzenie domu z aktywnym życiem zawodowym.

Panowie z Rady Gminy zdobyli się także na wspólny chóralny śpiew „Sto lat” dla zgromadzonych Pań.

Na uroczystości obecny był Pan Marek Mazur – Przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego, który przekazał życzenia wszystkim Kobietom z naszej gminy, a także złożył na ręce Pani Wójt kwiaty.

Zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

Drogie Panie, do zobaczenia za rok!