W niedzielę 14 stycznia odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej Strażaków OSP z Gminy Drużbice. Organizatorami turnieju był Wójt Gminy Drużbice oraz Zarząd Oddziału Gminnego.

W turnieju udział wzięły udział 4 drużyny z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Chynowa, Drużbic, Rożniatowic i Wadlewa. Drużyny rozegrały mecze systemem „każdy z każdym” rywalizując o puchar i możliwość reprezentowania naszej gminy w rozgrywkach powiatowych 27 stycznia w Klukach.

Klasyfikacja końcowa turnieju prezentuje się następująco:

I miejsce – OSP Rożniatowice
II miejsce – OSP Chynów
III miejsce – OSP Wadlew
IV miejsce – OSP Drużbice

Puchar za grę Fair Play trafił do drużyny z Drużbic.

Niestety, ze względu na termin OSP Rożniatowice nie mogą pojawić się na turnieju powiatowym, dlatego Gminę Drużbice reprezentować będą zdobywcy II miejsca – OSP Chynów, którym życzymy wygranej.

W turnieju nie wynik sportowy był najważniejszy, liczyła się dobra zabawa, przyjazna atmosfera i przestrzeganie zasady fair play. Po zawodach wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani tradycyjnie już smaczną grochówką.

Wszystkim uczestnikom gratuluję wspaniałej rywalizacji i korzystając z tego, że mamy początek nowego roku, życzę Wam oraz Waszym Rodzinom wszystkiego najlepszego – powiedziała na zakończenie Wójt Gminy Drużbice Pani Bożena Zielińska.