Zapoczątkowana przez Wójta Gminy Drużbice Panią Bożenę Zielińską w 2012 roku tradycja Koncertu Noworocznego przyjęła się w w Gminie Drużbice tak bardzo, że dziś nie sposób sobie wyobrazić, aby lokalni muzycy oraz zaproszeni goście nie wystąpili dla naszej lokalnej społeczności w repertuarze świąteczno – noworocznym.

Tegoroczny koncert odbył się w kościele pw. św. Rocha w Drużbicach, który w sobotę, (zwyczajowo) 6 stycznia wypełniony był po brzegi. Przy szopce, symbolu narodzenia Jezusa słowami kolęd i dźwiękami instrumentów artyści i śpiewająca z nimi publiczność wyrażała swoją radość z narodzenia Pana.

Koncert rozpoczął występ Chóru Mieszanego Towarzystwa Śpiewaczego „Lutnia” w Zgierzu . Pod skrzydłami dyrygenta Pana Mariusza Lewego wykonał pieśni sakralne i świeckie, rozrywkowe i ludowe. Całość występu została zwieńczona oklaskami na stojąco.

Chór w swoich szeregach zrzesza kilkudziesięciu członków w różnym wieku, – są to zawodowcy, ale także osoby śpiewające amatorsko. Warto dodać, że jednym z chórzystów jest mieszkaniec naszej gminy Pan Krzysztof Urban.

W ubiegłym roku „Lutnia” obchodził 110 – lecie swojego istnienia. Z tej okazji prezes towarzystwa Pan Andrzej Siuda wręczył na ręce Pani Wójt pamiątkowe upominki.

Na spotkaniu nie mogło zabraknąć również naszych lokalnych zespołów. Jako pierwszy zaprezentował się zespół „Ale Babki” z Drużbic. W ich wykonaniu mogliśmy usłyszeć kolędy oraz utwory rozrywkowe.

Na zakończenie wystąpiła Gminna Orkiestra Dęta „Suchcice i Okolice” , która pod batutą Pana Mateusza Cieślaka zaprezentowała największe polskie i światowe przeboje.

Uroczystość zorganizowana została przez Wójta Gminy Drużbice Panią Bożenę Zielińską przy współudziale Proboszcza Parafii Drużbice Księdza Wojciecha Żelewskiego oraz Kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej Pani Alicji Olejnik.

Wierzę, że magia tego popołudnia oraz obcowanie z wielką kulturą na długo pozostanie w pamięci licznie zgromadzonych widzów i do zobaczenia za rok – powiedziała na zakończenie Koncertu Wójt Gminy Pani Bożena Zielińska.