Dawniej sposób na długie zimowe wieczory, dziś już tylko symboliczna tradycja. Koło Gospodyń Wiejskich w Podstole postanowiło przywrócić stary, prawie zapomniany, obyczaj darcia gęsiego pierza. - "Poduszkę z piór zdartych podczas pierwszej pierzawki postanowiliśmy przekazać dla urodzonej niedawno córeczki jednej z Pań z redakcji Moje KGW" - mówi Pani Grażyna Grącka przewodnicząca KGW Podstoła i pomysłodawczyni pierzawki. Swoją inicjatywą gospodynie doskonale wpisują się w działania mające na celu popularyzację gminnych symboli heraldycznych, gdyż to właśnie gęś znajduje się w herbie Gminy Drużbice. W darciu pierza prym wiodły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Podstole, a kroku dotrzymywali im zaproszeni goście: Wójt Gminy Drużbice Pani Bożena Zielińska, Radny Rady Gminy Drużbice Pan Piotr Kociołek z żoną, Pani Małgorzata Nowak z  Biura Promocji Powiatu Bełchatowskiego przedstawicielki redakcji "Moje KGW" oraz gospodynie z sąsiednich wsi.

Po pierzawce odbył się poczęstunek, wspólne śpiewy i zabawa. Choć była to pierwsza pierzawka w Podstole, organizatorki zapewniają, że chcą kontynuować ten staropolski zwyczaj.