gallery1

Wszystko pod jednym dachem… Wygodnie, nowocześnie… Takie będzie nasze nowe  Centrum Kultury i Usług Społecznych.

Rozpoczynamy kluczową budowę w naszej gminie. W nowym miejscu zlokalizowana będzie Biblioteka, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Ośrodek Zdrowia. Budynek będzie parterowy, dostosowany do osób starszych i niepełnosprawnych. To zupełnie nowa jakość w naszej gminie.

Na początku kwietnia podpisaliśmy umowę z firmą STIVEX z Bełchatowa, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę Centrum Kultury i Usług Społecznych. Od tego momentu wykonawca ma plac budowy do swojej dyspozycji.

Już wkrótce mieszkańcy gminy zobaczą , jak powstaje nasze wspólne Centrum. Ale spokojnie – zanim zobaczymy mury, Wykonawca musi przygotować teren pod budowę, przygotować dojazd itp. Jednak z miesiąca na miesiąc postęp prac będzie coraz bardziej widoczny.

Jakie zmiany dla mieszkańców?

Nowy budynek to więcej korzyści dla mieszkańców gminy. Komfort i wygoda  – to nam przyświecało, gdy podejmowaliśmy decyzję o uruchomieniu inwestycji. Koniec z problemami z dojściem do Ośrodka Zdrowia, koniec z kłopotliwym dojazdem i parkowaniem, koniec ze schodami!

Centrum Kultury i Usług Społecznych ma być przede wszystkim łatwo dostępne. Bez względu na to, czy będziesz chciał skorzystać z gminnej biblioteki, czy z ośrodka zdrowia – ma być przyjaźnie i komfortowo. Tak zostało to zaprojektowane, takie będzie po wybudowaniu.

Budynek będzie większy, wygodniejszy, bardziej ergonomiczny i zdecydowanie tańszy w utrzymaniu. Bo to także braliśmy pod uwagę – musimy dbać o budżet naszej gminy, więc postawiliśmy na nowoczesny, energooszczędny budynek.

Niemniej ważne jest to, że oprócz samego budynku zmienimy także teren wokół niego – wybudujemy chodniki, dojazd i miejsca parkingowe oraz zieleń wokół.

Kiedy to wszystko powstanie? Cóż, całkowicie nowy budynek nie powstaje z dnia na dzień, więc musimy uzbroić się w cierpliwość. Zgodnie z umową zakończenie budowy planowane jest na 3 kwartał 2024 roku.

Zapewniamy, że warto poczekać!