b_230_0_16777215_00_images_dla_mieszkancow_aktualnosci_20230215_komunikat_komunikat.jpg

Wójt Gminy Drużbice na podstawie komunikatu Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bełchatowie z dnia 15.02.2023 r. informuje, że w próbkach wody pobranych w ramach kontroli wodociągu w Suchcicach stwierdzono obecność bakterii grupy coli. W związku z tym woda jest niezdatna do spożycia, również po przegotowaniu.

Komunikat dotyczy miejscowości: Bukowie Dolne, Bukowie Górne, Gadki, Hucisko, Katarzynka, Kącik, Kępa, Nowa Wieś, Rasy, Suchcice (Pólko), Stefanów (Emilianów), Teresin, Wdowin, Wdowin-Kolonia, Żbijowa, Rożniatowice, Wola Rożniatowska.

W związku z zaistniałą sytuacją w dniu 15.02.2023 r. podstawione będą beczkowozy z wodą zdatną do spożycia w następujących miejscach dla miejscowości:

• Wdowin, Wdowin-Kolonia, Gadki, Hucisko : beczkowóz koło kapliczki we Wdowinie-Kolonii,
  • Suchcice, Stefanów, Pole Suchceckie, Pólko oraz część Bukowia Górnego : beczkowóz pod salą OSP Suchcice,
  • Bukowie Górne, Rasy, Kępa, Teresin, Nowa Wieś: beczkowóz pod salą OSP Rasy,
  • Bukowie Dolne, Kącik, Katarzynka, Żbijowa: beczkowóz pod blokiem nr 28
  • Wola Rożniatowska, Rożniatowice: beczkowóz pod Kaplicą w Rożniatowicach

Woda butelkowana rozwożona będzie dla mieszkańców w/w miejscowości od jutra tj. 16.02.2023 r.

Powyższy komunikat obowiązuje do czasu wydania kolejnej informacji.