b_230_0_16777215_00_images_dla_mieszkancow_aktualnosci_20221026_wegiel_wegiel.jpg

W związku z licznymi pytaniami kierowanymi przez mieszkańców gminy w sprawie sprzedaży węgla przez samorząd informujemy, że Gmina Drużbice zadeklarowała chęć udziału przystąpienia do tego programu.

Ustawa regulująca sprzedaż węgla przez gminy jest w trakcie procedowania. Po wprowadzeniu ustawy konieczne będzie złożenie wniosków o zakup węgla.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, Wójt Gminy podejmie stosowne kroki w celu usprawnienia dostaw węgla dla gospodarstw domowych.

O szczegółach będziemy Państwa informować po wejściu w życie ww. ustawy i opublikowaniu wzoru wniosku o zakup węgla na preferencyjnych zasadach.