Ostatni dzień czerwca, był dla przedszkolaków z Suchcic dniem rozpoczęcia wakacji. W części artystycznej, na którą został zaproszony Wójt Gminy Drużbice Pan Tomasz Głowacki, najmłodsi prezentowali wiersze i piosenki, a absolwenci przedszkola uroczyście ślubowali, że od września będą godnie reprezentować swoje przedszkole jako pierwszoklasiści. Po wzruszającym występie, wszystkie dzieci otrzymały dyplomy ukończenia roku przedszkolnego oraz upominki i gadżety m. in. od Wójta Gminy Drużbice. Po podziękowaniach za wspólnie spędzony czas przez cały rok, rodzice zorganizowali poczęstunek oraz atrakcje dla dzieci takie jak:  dmuchany zamek, puszczanie baniek mydlanych.. Słoneczna pogoda i przesympatyczna atmosfera sprawiała, że ciężko było się rozstać z Przedszkolem w Suchcicach.