24 czerwca 2021 roku na wydarzeniu pn. Piknik Rodzinny – Lato z funduszami europejskimi, które odbyło się w Zelowie, 25 sołectw z powiatu bełchatowskiego otrzymało granty. Podczas imprezy można było zapoznać się z ofertą Urzędu Marszałkowskiego oraz wiele się dowiedzieć o funduszach europejskich na licznych promocyjnych stanowiskach. Podczas oficjalnej części wydarzenia zostały rozdane granty, których łączna wartość dla całego województwa wyniosła około 6 mln zł. Dotacje z Urzędu Marszałkowskiego otrzymały również dwa sołectwa z Gminy Drużbice: sołectwo Bukowie Dolne oraz sołectwo Patok. Na realizację małych projektów lokalnych w sołectwach w ramach naboru konkursu „Sołectwa na plus”, granty w wysokości 10.000 złotych z rąk Wicemarszałka Województwa Łódzkiego Pana Zbigniewa Ziemby oraz radnego Sejmiku Pana Dariusza Roguta, odebrali Sołtys sołectwa Bukowie Dolne Pan Włodzimierz Kudaj, Sołtys sołectwa Patok Pan Jarzy Świtała oraz Wójt Gminy Drużbice Pan Tomasz Głowacki. Dzięki otrzymanym dotacjom w miejscowości Patok powstanie plac zabaw, a w Bukowiu Dolnym będzie kontynuowane wykonanie punktu integracyjnego dla mieszańców wraz z placem zabaw. Serdecznie gratulujemy!