8 czerwca 2021 roku w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi miało miejsce uroczyste wręczenie promes na zakup samochodów ratowniczo – gaśniczych dla Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa łódzkiego. Oprócz promes zostały również wręczone akty włączenia jednostek OSP do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Wśród 22 promes, jakie zostały wręczone tego dnia, jedną z nich otrzymała Ochotnicza Straż Pożarna w Drużbicach. Promes odebrali Wójt Gminy Drużbice Pan Tomasz Głowacki oraz Prezes OSP Drużbice Pan Maciej Olejnik. Nowy wóz dla OSP w Drużbicach podniesie poziom zabezpieczenia przeciwpożarowego Gminy Drużbice. Jak podaje Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi zakup nowych samochodów ratowniczo – gaśniczych dla jednostek OSP jest finansowany ze środków Narodowego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego oraz funduszy pozyskanych z odpisów z firm ubezpieczeniowych będących w dyspozycji Komendanta Głównego PSP. Całkowita wartość pojazdów, które trafią do wybranych jednostek OSP szacuje się na kwotę ponad 17 mln złotych.

Promes na zakup ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego otrzymała OSP Jordanów, natomiast promesy na zakup średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych otrzymały:

• OSP Drużbice,
  • OSP Stolec,
  • OSP Szczyty,
  • OSP Zduny.

6 jednostek otrzymało akty włączenia do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego:

• OSP Łękawa i OSP Magdalenów z powiatu bełchatowskiego,
  • OSP Chojny z powiatu wieruszowskiego,
  • OSP Jedlno Drugie z powiatu radomszczańskiego,
  • OSP Łódź Wiskitno z Łodzi,
  • OSP Pniewo z powiatu kutnowskiego.

Nowy wóz dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Drużbicach podniesie poziom zabezpieczenia przeciwpożarowego Gminy Drużbice.

Fotografie dzięki uprzejmości Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.