Trzeba przyznać, że wśród mieszkańców Gminy Drużbice mamy wiele poetyckich talentów! Na konkurs zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Drużbicach zgłosiło się aż 17 autorów, którzy nadesłali 26 wierszy. Poziom prac był naprawdę wysoki. W piątek 11 grudnia zwycięzcy odebrali nagrody.

W kategorii dzieci do lat 12, I miejsce zajęła Gabriela Mosińska, II miejsce Wiktoria Ruta a III - Patryk Walczak. W kategorii młodzież (13-18 lat) zwyciężyła Oliwia Krzysztofik, a wśród dorosłych Pani Monika Wąsioł. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.

Ponieważ chcemy zachęcić naszych mieszkańców do pisania wierszy i chwalenia się nimi wkrótce wydany zostanie pierwszy zbiorowy tomik, w którym znajdą się wszystkie nadesłane na konkurs prace – zaznacza Wójt Gminy Drużbice Tomasz Głowacki.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.