W wyniku restrykcji związanych z epidemią koronawirusa i zamknięcia cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych olbrzymie ilości kwiatów pozostały u ich sprzedawców i producentów. Przy współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Bełchatowie, Gmina Drużbice włączyła się w akcję odbioru chryzantem – ponad 250 kwiatów trafiło do kościołów, mieszkańców i sołtysów, którzy udekorowali nimi przydrożne kapliczki i miejsca pamięci.

Bardzo dziękuję za tak liczny odzew i sprawny odbiór kwiatów. Dzięki zaangażowaniu się w akcję ARiMR wspólnie pomogliśmy producentom chryzantem, którzy tak jak wielu innych przedsiębiorców, znaleźli się w ciężkiej sytuacji spowodowanej pandemią koronawirusa – podkreśla Wójt Gminy Drużbice Tomasz Głowacki

Kwiaty, które przyjechały do Drużbic, zostały odebrane z Gospodarstwa Ogrodniczego Państwa Buczyńskich w Karczmach, w gminie Zelów.