Tym razem bełchatowska Grupa Leszy – Miłośnicy Czystych Lasów przyjechała do Drużbic na zaproszenie Gminnego Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich w Drużbicach oraz radnej Pani Agnieszki Korpas, którzy jak mówią członkowie Grupy: „(...) przygotowali wszystko perfekcyjnie”.

Chętnych do wspólnego sprzątania okolicy nie brakowało. W akcję zaangażowali się zarówno dorośli, jak i dzieci. Dopisała pogoda i dobre humory. Po tradycyjnej odprawie technicznej, zorganizowanej przez koordynatorów z Grupy Leszy, mieszkańcy „uzbrojeni” w worki na śmieci i rękawiczki ruszyli, by oczyścić las.

Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Drużbice Pan Tomasz Głowacki, który wraz z Przewodnicząca Rady Panią Sylwią Stelmach-Piątkowską, czynnie włączył się w akcję.

To nie pierwsza wizyta Miłośników Czystych Lasów w gminie Drużbice. Po raz pierwszy, dzięki zaangażowaniu radnych: Pana Tomasza Cieślaka i Dominika Dobiecha (obecni również na ostatniej, niedzielnej akcji) Grupa Leszy wspólnie z mieszkańcami, 16 sierpnia, posprzątała suchcickie lasy. Ponownie – tym razem na zaproszenie KGW ze Zwierzyńca – Leszy pojawili się właśnie w Zwierzyńcu. Kolejna akcja planowana jest w Teresinie, prawdopodobnie na początku października.

Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcając swój wolny czas, angażują się w akcje sprzątania okolicznych lasów i razem tworzą miejsca idealne do wypoczynku, relaksu i rodzinnych spacerów.