Liczyła się kreatywność, wykonanie i prezentacja, a także różnorodność użytych materiałów - konkurs na „EKO STRÓJ” zorganizowany przez Gminę Drużbice i Powiat Bełchatowski miał na celu promocję i kształtowanie postaw ekologicznych wśród dzieci i młodzieży.

Jury miało niełatwe zadanie. Spośród 24 nadesłanych prac, ostatecznie wyłoniono 8 zwycięzców. W kategorii klas I-III na podium stanęli:

I miejsce - Bartosz Agatowski,

II miejsce - Oliwia Pankiewicz,

III miejsce - Nikola Jakóbczak.

Wyróżnienia przyznano: Lenie Góralczyk, Natalii Jacoń, Antoninie Mazur, Natalii Michalak oraz Antoniemu Szczepaniakowi.

Z kolei w kategorii klas IV-VIII :

I miejsce zajęła Natalia Chudzik,

II miejsce ex eaquo - Maja Wiederyńska oraz Michał Stępczyński,

III miejsce również ex eaquo – Maja Ratalewska i Kacper Szczukocki.

Wyróżnienia otrzymali: Julia Stępień, Dominika Dawidowicz, Maja Rojek, Jakub Walczak, Piotr Pawlak, Kacper Owczarek, Tomasz Miłkowski, Igor Kaczewiak, Igor Kosacki, Grzegorz Piekarski oraz Filip Szczepaniak.

Gratulujemy uczestnikom konkursu pomysłowości i zaangażowania w wykonanie strojów! Nagrody, które trafiły do wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych uczniów finansowane są z budżetu Powiatu Bełchatowskiego. Gmina Drużbice zdobyła pieniądze na ten cel w ramach realizacji zadania z zakresu edukacji ekologicznej pn. „ Konkurs ekologiczny dla dzieci i młodzieży EKO STRÓJ”