Uczta dla ducha i dla ciała – w piątek 31 stycznia w Gminnej Hali Sportowej w Drużbicach odbyło się spotkanie noworoczne pn. „Słodkim krokiem z nowym Rokiem”.

Rozpoczęła je Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Suchcice i okolice”, która wybierając repertuar rozrywkowy, wprowadziła przybyłych gości w noworoczny klimat. Po niej wystąpili uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Drużbicach, którzy zaprezentowali przedstawienie o tematyce bożonarodzeniowej. Uczniów do występu przygotowały Panie: Wiesława Świętosławska oraz Joanna Adamczyk – serdecznie dziękujemy.

Noworoczne spotkanie było doskonałą okazją do wyróżnienia uczniów, którzy w minionym roku zajęli wysokie lokaty w konkursach o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim. „Drużbice bociany” - nagrody Wójta Gminy Drużbice Tomasza Głowackiego otrzymali : Dominika Góra (SP Wadlew), Aleksandra Łuczyńska, Piotr Pawlak, Grzegorz Piekarski (ZSP w Drużbicach) oraz Kinga Staszek, Kacper Becht, Bartosz Gajecki i Mateusz Krajda (SP Rasy). „Drużbickie bociany” poleciały także to naszych lokalnych zespołów: „Ale Babki” oraz orkiestry „Suchcice i okolice”.

Na scenie zaprezentowali się także laureaci „Przeglądu kolęd i pastorałek” organizowanego przez Fundację Wspierania Folkloru Wiejskiego i Miejskiego, pod patronatem Wójta Gminy Drużbice Tomasza Głowackiego i Przewodniczącej Rady Gminy Drużbice Sylwii Stelmach-Piątkowskiej. Przesłuchania odbywały się 28 stycznia w Suchcicach.

Oto wyniki konkursu:

Kategoria zespoły:

1 miejsce: WADLEWSKE NUTKI (SP Wadlew)

2 miejsce ex eaquo: zespół ZERÓWKA (SP Rasy) oraz MALI KOLĘDNICY (SP Rasy)

3 miejsce ex eaqu: WYSTRZAŁOWA KLASA (SP Rasy) oraz SIX POWERS (ZSP Drużbice).

Kategoria soliści:

1 miejsce Kacper Młodziejewski (SP Wadlew)

2 miejsce ex eaquo: Amelia Włodarczyk (SP Rasy) oraz Alicja Błoch (SP Wadlew)

3 miejsce Sylwia Pisarek (SP Wadlew).

Wyróżnienia:

Oliwia Pankiewicz

Angelika Sadurska

Hanna Chendzlik

W przerwie występów oraz po zakończeniu koncertu goście mogli częstować się słodkimi wypiekami, które przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich z: Drużbic, Ras, Stefanowa, Suchcic, Rożniatowic i Zwierzyńca. Panie częstowały m.in. pysznymi pączkami, deserami, ciastami czy faworkami. Serdecznie dziękujemy za pomoc i ogromne zaangażowanie w przygotowanie poczęstunku. Dziękujemy również sponsorom Państwu : Joannie i Konradowi Grudzińskim,Katarzynie Sulfidzie, Januszowi Stusowi, Karolowi Dziei oraz Władysławowi Dobrowolskiemu za życzliwość i wsparcie przy organizacji spotkania oraz Przeglądu Kolęd i Pastorałek.

Dziękujemy wszystkim za udział w wydarzeniu, gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów w rozpoczętym 2020 roku.