22 grudnia 2019 r. w ZSP im. Staszica w Opocznie odbyło się 8. Opoczyńskie Spotkanie Wigilijne. Jego stałym punktem był kiermasz i degustacja tradycyjnych potraw przygotowanych przez gospodynie z całego województwa łódzkiego. Gminę Drużbice reprezentowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Podstole, którym serdecznie dziękujemy za uczestnictwo, ogromne zaangażowanie oraz promocję naszej gminy.

8. Opoczyńskie Spotkanie Wigilijne rozpoczęła konferencja rolnicza pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Gościem specjalnym spotkania był wicewojewoda Łódzki Krzysztof Młynarczyk, a dyskusję otworzył wraz z posłem na Sejm RP Robertem Telusem, Janusz Ciesielski - dyrektor KOWR w Łodzi oraz Tomasz Nowicki - dyrektor oddziału regionalnego KRUS w Łodzi. Przedmiotem dyskusji była sytuacja polskiego rolnictwa w Unii Europejskiej. Poruszono także temat bezpieczeństwa i jakości w przygotowaniu tradycyjnej polskiej żywności.