Jaki jest budżet gminy Drużbice? W jaki sposób nalicza się podatki? Kto zajmuje się organizacją pracy urzędu? Te i wiele innych pytań zadawali uczniowie Szkoły Podstawowej w Wadlewie, którzy w środę 30 października w ramach lekcji wos-u odwiedzili Urząd Gminy w Drużbicach.

Młodych gości, w swoim gabinecie, przywitał Wójt Tomasz Głowacki, który przybliżył zakres swoich obowiązków, opowiedział o współpracy z Radą Gminy i jej roli w zakresie podejmowania decyzji dotyczących gminy, przedstawił także plany inwestycyjne na nadchodzące lata.

Po spotkaniu z Panem Wójtem, uczniowie zapoznali się z pracą poszczególnych referatów, w każdym z 3 budynków Urzędu Gminy. Młodzież oprowadzały: p.o. Zastępcy Wójta Gminy Drużbice Pani Dorota Augustyniak oraz Sekretarz Urzędu Pani Julita Szmigielska. Na zakończenie wizyty uczniowie otrzymali drobne upominki.