Wyśmienite potrawy, wspaniała atmosfera i wspólna zabawa – w sobotę 5 października, w świetlicy wiejskiej w Drużbicach – Kolonii, odbyło się spotkanie integracyjne pod nazwą „Czym smakuje moja wieś?”, zorganizowane przez Gminne Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich w Drużbicach.

Spotkanie rozpoczęło się degustacją wyśmienitych dań konkursowych. Na stole zagościł m.in.: żurek z kiełbasą, kapusta z ziemniakami, kurczak „Tadka”, karczek drużbicki, a także roladki ze szpinakiem i ze śliwką. Wspólne biesiadowanie umilał występ męskiej części zespołu „Ale Babki”.

- Dziękuję wszystkim paniom i panom, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego spotkania. Integracja jest bardzo ważnym elementem funkcjonowania każdej społeczności, a jeśli można przy tym spróbować wyśmienitych, tradycyjnych dań, to myślę, że jest to fantastyczny pomysł. – mówił podczas spotkania Wójt Gminy Drużbice Tomasz Głowacki.

Sobotnie spotkanie integracyjne było częścią zadania pn. „Drużbicki folklor – wsparcie rozwoju lokalnego zespołu ludowego oraz organizacja warsztatów i spotkań integracyjnych”, realizowanego w ramach działań z zakresu pożytku publicznego, na które stowarzyszenie otrzymało dotację z budżetu gminy w kwocie 7.300 zł.