To była nie lada gratka dla miłośników eko - produktów. W miniony piątek, 27 września przy Miejskim Centrum Kultury PGE Giganty Mocy w Bełchatowie, odbył się Eko - piknik połączony z IV Powiatowym Świętem Miodu.

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla całych rodzin: warsztaty ekologiczne, malowanie uli, gry i zabawy, a także degustację ekologicznych potraw. Na scenie odbył się „Festiwal piosenki ekologicznej”, podczas którego występowali mali artyści ze szkół i przedszkoli działających na terenie powiatu bełchatowskiego. Swój repertuar zaprezentowały także zespoły: Ale Babki z Drużbic, Promienie Bełchatowa, Moderato oraz Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich Kurówek – Kurów.

Podczas pikniku wręczono nagrody uczestnikom konkursu „Magiczny świat pszczół”, uhonorowano także pszczelarzy, którzy aktywnie uczestniczą w działalności Rejonowego Koła Pszczelarzy w Bełchatowie. Wśród wyróżnionych znalazł się Pan Józef Wodziński z Bukowia Dolnego w gm. Drużbice. Pan Józef hodowlą pszczół zajmuje się hobbystycznie. Jest to jego wielka pasja. Obecnie posiada 5 rodzin pszczelich.

Organizatorem wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Bełchatowie, przy współpracy z Miejskim Centrum Kultury i Rejonowym Kołem Pszczelarzy w Bełchatowie.

Podczas Eko – pikniku Gminę Drużbice reprezentowała Sekretarz Urzędu Pani Julita Szmigielska.

Zdjęcia: http://www.powiat-belchatowski.pl