Na miejsce tegorocznych Dożynek Powiatowych wybrano miasto Zelów. Uroczystości rozpoczęła msza św. odprawiona w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej. Następnie barwny korowód dożynkowy, przy akompaniamencie orkiestry, przeszedł ulicami Zelowa na plac targowy, gdzie rozpoczęły się tradcyjne obrzędy dożynkowe. W imieniu Wójta Gminy Drużbice, w uroczystości udział wzięła Sekretarz Urzędu Pani Julita Szmigielska.

Gospodarze wydarzenia Dorota Pędziwiatr- Starosta Powiatu Bełchatowskiego oraz Tomasz Jachymek - Burmistrz Zelowa dziękowali rolnikom za trud codziennej pracy. Następnie, wraz ze starostami dożynkowymi, odebrali wieńce - symbole tegorocznych zbiorów. W imieniu Gminy Drużbice wieniec wykonało Koło Gospodyń Wiejskich z Ras. Z kolei Panie z KGW Drużbice przygotowały stoisko z lokalnymi potrawami. Goście zachwycali się tradycyjnie przygotowanym mięsem, młodą kapustą z ziemniakami, chlebem ze smalcem i domowymi wypiekami.

Tradycją podczac dożynek jest nagradzanie gospodarzy, którzy w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju rolnictwa. Wśród nagrodzonych Gminy Druzbice byli Państwo Katarzyna i Bogdan Łuczyńscy z Wdowina - zeszłoroczni mistrzowie konkursu Agroliga.