Ponad 480 uczniów ze szkół działających na terenie Gminy Drużbice, w środę 19 czerwca, zakończyło rok szkolny 2018/2019. Po intensywnej nauce przyszedł czas na zasłużony wypoczynek i wakacyjne podróże.

Zarówno w Szkole Podstawowej w Rasach, jak i w Wadlewie oraz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Drużbicach, zanim uczniowie odebrali świadectwa odbyły się uroczyste akademie, podczas których Wójt Gminy Drużbice Pan Tomasz Głowacki oraz Pani Dorota Augustyniak – p.o Zastępcy Wójta Gminy Drużbice, wręczyli nagrody za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie dla najzdolniejszych uczniów.

Nagrody Wójta otrzymali:

• uczniowie Szkoły Podstawowej w Wadlewie:
    • Lena Kędzierska
    • Sandra Borowiec
    • Magda Wrzesiak
  • uczniowie Szkoły Podstawowej w Rasach:
    • Oliwia Walczyk
    • Kinga Zalepa
    • Kinga Staszek
  • uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Drużbicach:
    • Marta Piestrzyńska
    • Kinga Grzejszczak
    • Karol Miłkowski
    • Natalia Szumigaj
    • Weronika Trajdos
    • Karolina Dobroszczyk
    • Dominika Piestrzyńska

Warto wspomnieć, że tegoroczne zakończenie roku szkolnego było szczególe, bowiem od 1 września całkowicie przestają funkcjonować gimnazja. – Absolwentom gimnazjum i ósmoklasistom życzę satysfakcjonujących i trafnych wyborów, realizacji marzeń i samych sukcesów oraz wszelkiej pomyślności. Każdemu z Was, drodzy uczniowie, życzę natomiast wspaniałych i bezpiecznych wakacji. – mówił podczas krótkiego przemówienia Wójt Tomasz Głowacki.

Wszystkim uczniom gratulujemy wyników, pedagogom dziękujemy za trud wkładany w edukację młodego pokolenia, pracownikom administracyjnym - za ich pracę związaną z codziennym funkcjonowaniem szkoły. Życzymy owocnego odpoczynku. Do zobaczenia we wrześniu!