W tym roku druhny i druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Drużbice świętowali w Suchcicach. Uroczysty korowód, w asyście Orkiestry Dętej „ Suchcice i okolice”przeszedł z miejsca zbiórki w kierunku kościoła pw. św. Ignacego Loyoli. Mszę św. ku czci św. Floriana – patrona strażaków- odprawił ks. Proboszcz Kazimierz Urbaniak oraz ks. Grzegorz Kurzaj z Parafii NMP Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie.

W obchodach udział wzięli również druhowie z zaprzyjaźnionych jednostek : OSP Huta i OSP Wielopole.

Dzień strażaka był doskonałą okazją, by medalami uhonorować wszystkich tych, którzy od wielu lat służą ochronie zdrowia, życia i mienia naszych mieszkańców. Odznaczenia druhom wręczyli: Honorowy Prezes ZOSP RP w Bełchatowie Aleksander Frączkowski, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP oraz Komendant Gminny Józef Bartkiewicz. Medale otrzymali:

Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa

• Alojzy Antczak
  • Krzysztof Kluczny

Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa

• Adam Gajda
  • Wojciech Zieliński
  • Zbigniew Grygielski
  • Tomasz Pawlak
  • Jacek Walczyk

Brązowy medal za Zasługi dla Pożarnictwa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Bełchatowie

• Maciej Olejnik
  • Antoni Grzywacz
  • Stanisław Janaszewski

Odznaka „Wzorowy Strażak”

• Dariusz Grodzki
  • Artur Bagiński
  • Marek Dziedziczak
  • Marcin Biegański
  • Tomasz Ogłoza

Po części oficjalnej, życzeniach złożonych przez Wójta Gminy Drużbice Pana Tomasza Głowackiego oraz Przewodniczącą Rady Gminy Drużbice Panią Sylwię Stelmach-Piątkowską, strażacy oraz zaproszeni goście udali się na uroczysty obiad, który przygotowały druhny z OSP Suchcice.