Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” obchodzony jest 1 marca. Jest to święto państwowe poświęcone żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Data jego ustanowienia wiąże się z egzekucją siedmiu członków Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, której dokonano 1 marca 1951 r.

By przybliżyć życiorysy i oddać hołd okrutnie zamordowanym, w kościele pw. św. Rocha w Drużbicach, w niedzielę 3 marca, odbył się spektakl słowno-muzyczny „My nigdy nie poddamy się” w reżyserii Agnieszki Battelli. Dla zgromadzonej publiczności wystąpili aktorzy i muzycy łódzkich scen związani z Fundacją im. Stanisława Pomian-Srzednickiego: Katarzyna Maj, Agnieszka Battelli, Paweł Ciesielski, Jerzy Chojnowski, Daniel Kuliś oraz Andrzej Korytkowski.

Poczuć ducha tamtych dni pomogła widzom Grupa Rekonstrukcji Historycznej im. 10. Batalionu Saperów z Łodzi.

Współorganizatorami wydarzenia była Gmina Drużbice, Gminna Biblioteka Publiczna w Drużbicach oraz Parafia pw. Św. Rocha w Drużbicach.