Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

W dniach od 18 – 24 lutego w całym kraju obchodzony jest Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Ideą tego przedsięwzięcia jest konieczność zwrócenia uwagi na potrzeby ofiar oraz skuteczna pomoc pokrzywdzonym.

Jedną z form wsparcia są bezpłatne porady prawne udzielane w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych.

Szczegółowe informacje o dyżurach asystentów i kuratorów można znaleźć na stronach internetowych Sądów Rejonowych okręgu łódzkiego.

Z kolei z pomocy pedagogów i psychologów ofiary przestępstw mogą korzystać również w wyznaczonych punktach działających na terenie kraju. W Bełchatowie mieści się on przy ul. Wyszyńskiego 4. Przypominamy również, że w Drużbicach w każdy pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca w budynku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej (Drużbice 20) w godz. 16 – 18 dyżuruje psycholog. Pomoc tę organizuje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie.

Więcej informacji o formach pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz adresy organizacji można znaleźć na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości oraz na www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl.