Wspaniała atmosfera, doping publiczności i zdrowy duch rywalizacji – to wszystko towarzyszyło Gminnym Zawodom Sportowo-Pożarniczym, które odbyły się w minioną sobotę na boisku w Chynowie. W tym roku frekwencja jednostek OSP była wzorowa- w zmaganiach udział wzięło dziesięć drużyn seniorów oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Drużbic.

Druhny i druhowie najpierw zaprezentowali się w musztrze, a później rywalizowali w sztafecie pożarniczej i ćwiczeniach bojowych. Za najlepszą prezentację drużyny podczas musztry Wójt Gminy Drużbice Pani Bożena Zielińska wręczyła Puchar Wójta i dyplom jednostce OSP z Wadlewa I, który według sędziów był w tej kategorii bezkonkurencyjny. W klasyfikacji generalnej:

• I miejsce wywalczyła OSP Wadlew I,
  • II miejsce OSP Drużbice II,
  • III miejsca OSP Wadlew II.

Kolejne miejsca zajęli: OSP Suchcice, OSP Rożniatowice,OSP Drużbice I, OSP Chynów, OSP Rasy, OSP Podstoła i OSP Bukowie Górne.

Za udział w zawodach, każda drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom, drużyny seniorów nagrody pieniężne a druhny i druhowie z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej nagrody rzeczowe.

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze odbywają się co roku i są doskonałą okazją do tego, by sprawdzić gotowość bojową jednostek i zobaczyć naszych „ochotników” w akcji.

Tradycyjnie już na zakończenie spotkania każdy miał okazję skosztować smacznej grochówki.

Organizatorem zawodów byli Wójt Gminy Drużbice oraz Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP.